مقالات

بروزترین اجاق گازهای رومیزی

بروزترین اجاق گازهای رومیزی

اجاق گاز یکی از لوازم ضروری آشپزخانه‌ ها می‌باشد. انواع مختلفی اجاق گاز در بازار موجود می‌باشند که هر یک از آن‌ها برای نوعی خاص از آشپزخانه به کار برده می‌شود. برخی از اجاق گازها در آشپزخانه‌های مدرن، برخی دیگر در آشپزخانه‌هایی با فضای کوچک، و برخی دیگر در آشپزخانه‌هایی که آشپز غذاهای متنوعی را می‌پزد و …. یکی از انواع اجاق گازها، اجاق گاز رومیزی می‌باشد؛ در این مقاله قصد داریم که به شما بروزترین اجاق گاز رومیزی را معرفی کنیم.

 

اجاق گاز رومیزی

 

اجاق گاز رومیزی

 

یکی از انواع اجاق گازهای آشپزخانه، اجاق گاز رومیزی یا صفحه‌ای می‌باشد. همانطور که از اسم اجاق گازهای رومیزی پیداست، این مدل اجاق‌ها بر روی میز آشپزخانه‌ها یا کابینت‌ها قرار می‌گیرند؛ اجاق‌گازهای رومیزی دارای دو مدل توکار و روکار تولید و به بازار عرضه می‌شوند. اجاق‌گازهای رومیزی از فِر برخوردار نمی‌باشند.

همانطور که از اسم اجاق‌های توکار مشخص است، این اجاق‌ها در داخل کابینت‌ها، میز یا دیگر موارد مشابه نصب می‌شوند. اجاق گازهای توکار به نمای آشپزخانه جلوه‌ای زیبا را می‌بخشند، ولی از طرفی نمی‌توان به راحتی آن‌ها را جابه‌جا کرد؛ در واقع برای جابه‌جایی این اجاق‌ها باید خود میز را جابه‌جا کرد.

مدل دیگر اجاق گاز رومیزی، مدل روکار می‌باشد. اجاق روکار با استفاده از پایه بر روی هر سطح صافی قرار می‌گیرند. اینگونه اجاق‌گازها، ظاهری ساده و غیر حرفه‌ای دارند ولی از طرفی جابه‌جایی آن بسیار راحت می‌باشد.

سیستم حرارت دهی اجاق گازهای رومیزی، در سه مدل گازی، برقی و القایی می‌باشد؛ در بین این سه نوع سیستم، بروزترین اجاق گاز رومیزی از سیستم‌های القایی استفاده می‌کنند.

راهنمای خرید بهترین اجاق گاز ایرانی

 

خرید بهترین اجاق گاز

 

در صورتی که قصد خرید بهترین و بروزترین اجاق گاز رومیزی را دارید، پس راهنمای خرید بهترین اجاق گاز ایرانی که در ادامه شرح داده ایم را به دقت مطالعه بفرمایید.

 • در ابتدا مشخص کنید که ملاک شما زیبایی است یا جابه‌جایی راحت؟ بسته به انتخابتان، اجاق گاز توکار یا روکار را خریدار نمایید.
 • دقت داشته باشید که میزان آشپزی شما چقدر است؛ بسته به میزان آشپزی‌تان، اجاق گازی با تعداد شعله (یک تا شش شعله) مناسب را خریداری نمایید.
 • اجاق گازی را خریداری نمایید که هم از نظر رنگ و هم از نظر ابعاد، با فضای آشپزخانه شما در تناسب باشد.
 • آشپزی با کدام نوع اجاق برایتان راحت‌تر است؟ دقت داشته باشید که استفاده از کدام نوع‌های گازی، برقی یا القایی برای شما راحت‌تر است. در صورتی که می‌خواهید بروزترین اجاق گاز رومیزی را خریداری نمایید، مدل القایی پیشنهاد ما به شماست.
 • نکته آخر این است، شما باید اجاق گاز رومیزی را خریداری نمایید که هود آشپزخانه شما توان تهویه هوای آن اجاق را داشته باشد.

 

هود آشپزخانه چیست؟

 

 

در صورتی که بروزترین اجاق گاز رومیزی را خریداری کردید، پس باید مناسب‌ترین هود را نیز جهت تکمیل آن، خریداری نمایید. اما اصلاً هود آشپزخانه چیست؟ یکی از وسایل کاربردی در هر آشپزخانه‌ای، هود می‌باشد. خانم‌های خانه‌دار یا آشپزهای رستوران‌ها باید زمان زیادی را در آشپزخانه سپری کنند تا غذا آما شود؛ به هنگام پخت غذا (پیاز سرخ کردن، پخت برنج، گرم کردن خورشت و …)، هوای آشپزخانه غلیظ و گرفته می‌شود همچنین ذرات روغن حاصل از آشپزی در اطراف پخش می‌شوند؛ از این رو جهت رفع این مشکل از هود آشپزخانه استفاده می‌شود. هود آشپزخانه، تمامی ذرات و بوی حاصل از آشپزی را جذب و آن را تصفیه و یا به بیرون از منزل هدایت می‌کند.

راهنمای خرید هود آشپزخانه

 

خرید هود آشپزخانه

 

حال که متوجه شدید هود آشپزخانه یک مکمل ضروری برای اجاق گاز می‌باشد، پس بهتر است که روش خرید یک هود مناسب را نیز فرا بگیرید. با مطالعه راهنمای خرید هود آشپزخانه می‌توانید مناسب‌ترین هود را برای بروزترین اجاق گاز رومیزی خریداری نمایید:

 1. اندازه: در ایدئال‌ترین حالت ممکن، هود آشپزخانه باید برابر با اجاق گاز باشد. هود بزرگ‌‌تر به معنای هزینه اضافه و هود کوچک‌تر به معنای عدم توانایی در تهویه کامل هوا می‌باشد.
 2. سیستم تهویه: دو نوع سیستم تهویه در هود آشپزخانه موجود می‌باشد؛ هودهایی که یک کانال به فضای بیرونی خانه دارند و هوا را کاملا تهویه می‌کنند و هودهای دیگر، بدون داشتن کانال و تنها با استفاده از فیلترهای مخصوص، فقط آلودگی‌ها را جذب خود می‌کنند. هودهای کانال‌دار، عملکرد بهتری را نیز دارند.
 3. ظاهر: هودهای آشپزخانه در انواع مختلفی ساخته و به بازار عرضه می‌شوند. بسته به نوع هودی که خریداری می‌کنید، آشپزخانه شما می‌تواند جلوه‌ای زیبا را به خود بگیرد. هودهای دیواری، جزیره‌ای و مورب از طراحی خاص و بروزی برخوردار می‌باشند.
 4. قدرت: هر نوع هود آشپزخانه از قدرت مکش و تهویه هوا متفاوتی برخوردار می‌باشد. بسته به میزان آشپزی خود، هودی را خریداری بکنید که بتواند هوای حاصل از آشپزی را بدون مشکل تهویه نماید.
 5. قیمت: عوامل متعددی هستند که بر قیمت هود آشپزخانه تأثیر خواهند گذاشت؛ عواملی مانند ابعاد هود، قدرت هود، هزینه نصب هود، امکانات جانبی، قطعات یدکی، نوع هود (دیواری، جزیره‌ای و مورب) و … مشخص کننده قیمت هود آشپزخانه می‌باشند.
 6. نصب راحت: نصب هودهایی که دارای کانال می‌باشند نسبت به هودهای فیلتردار (بدون کانال)، سخت‌تر می‌باشد.
 7. امکانات جانبی: هودهای مدل بالا، جدا از امکانات کلی، از امکانات اضافی مانند سیستم نوررسانی، سنسورهای حرارتی و چراغ نشانگر زمان تعویض فیلتر برخوردار می‌باشند. بهتر است هودی را خریداری نمایید که امکانات آن، پاسخگویی تمامی نیازهای شما از یک هود باشد.

پر فروش ترین هودهای آشپزخانه

 

پر فروش ترین هودهای آشپزخانه

 

فروشگاه دنیته، فروشنده بهترین لوازم آشپزخانه از جمله اجاق گاز رومیزی و هود آشپزخانه می‌باشد. شما می‌توانید بروزترین اجاق گاز رومیزی و پر فروش ترین هودهای آشپزخانه را از فروشگاه دنیته خریداری نمایید. جهت برقراری ارتباط با فروشگاه لوازم خانگی دنیته، با شماره‌های زیر، تماس حاصل نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *