مقالات

هود آشپزخانه ارزان قیمت

هود آشپزخانه ارزان قیمت

بسیاری از ما با مشکل گرم شدن هوا یا پخش شدن روغن در هوا و اطراف اجاق گازی به هنگام آشپزی، مواجه شده‌ایم. امروزه جهت رفع این مشکل از یک هود استفاده می‌شود تا هوای گرم و روغن حاصل از آشپزی را به خود بکشد. هود برای هر آشپزخانه‌ای بسیار ضروری می‌باشد ولی همانطور که اهمیت استفاده از هود بالاست، قیمت آن نیز بالا می‌باشد؛ ولی در ادامه مقاله با ما همراه شوید تا شما را با یک هود آشپزخانه ارزان و جدیدترین اجاق گاز رومیزی آشنا سازیم.

 

هود آشپزخانه چیست؟

یکی از لوازم ضروری هر آشپزخانه‌ای هود آشپزخانه می‌باشد. انواع مختلف هود آشپزخانه ارزان و گران در بازار موجود هستند که هر یک نسبت به دیگری از کارایی مشابهی و امکانات متفاوتی برخوردار هستند. هود در بالای اجاق‌گاز نصب می‌شود و با جذب و هدایت هوای گرم حاصل از آشپزی به بیرون از منزل و یا تصفیه هوای گرم، هوا را تازه و تمیز می‌کند؛ همچنین هود، روغن حاصل از آشپزی که در هوا پخش می‌شود و باعث چرب شدن محیط اطراف اجاق گاز می‌شود را به خود جذب می‌کند و به همین دلیل، محیط اطراف اجاق گاز همیشه تمیز و عاری از هرگونه چربی می‌ماند.

 

نکات خرید هود آشپزخانه ارزان خوب

نکات خرید هود آشپزخانه ارزان خوب

به هنگام خرید یک هود آشپزخانه ارزان باید به یک سری نکات توجه داشته باشیم تا بتوانیم یک هود ارزان ولی مناسب را خریداری کنیم. نکات خرید یک هود خوب به شرح زیر می‌باشد:

اندازه هود

اولین موردی که باید به هنگام خرید هود به آن توجه داشته باشید، اندازه هود می‌باشد. هود آشپزخانه ارزان الزاماً به معنای هود کوچک نمی‌باشد ولی اگر نیاز به هود بزرگی ندارید و اجاق گاز شما یک گاز کوچک و ساده است، بهتر است که از خرید یک هود بزرگ اجتناب کنید، چرا که یک هود کوچک نیز می‌تواند هوای آشپزخانه شما را تصفیه نماید.

نکته: اندازه هود باید متناسب با اندازه اجاق گاز و ابعاد آشپزخانه باشد تا بتواند تمامی هوای گرم و چرب حاصل از آشپزی در آشپزخانه را به خود جذب نماید.

قدرت مکش

به قدرت مکش هود توجه داشته باشید. افرادی که آشپزی کم انجام می‌دهند، نیاز به پرداخت هزینه سنگین برای خرید یک هود با قدرت مکش بالا ندارند. بهترین انتخاب برای افرادی که به میزان معمولی آشپزی می‌کنند، خرید یک هود با قدرت مکش معمولی می‌باشد.

سیستم تهویه

در صورتی که فضای آشپزخانه شما کوچک است و نمی‌توانید یک هود آشپزخانه کانال‌دار را خریداری نمایید، باید به هودهای بدون مجرا یا همان هودهای فیلتردار روی بیاورید. اینگونه هودها از یک فیلتر ذغالی جهت تصفیه هوا استفاده می‌کنند ولی این فیلترهای ذغالی، قابلیت شستشو را ندارند، پس حتماً باید هر 3 ماه یکبار، فیلتر آن‌ها تعویض شود.

 

خصوصیات بهترین هود آشپزخانه

خصوصیات بهترین هود آشپزخانه

به هنگام خرید بهترین هودهای آشپزخانه نه تنها باید به نکات خرید هود آشپزخانه ارزان توجه داشته باشیم، بلکه باید یک سری خصوصیات دیگری را نیز در نظر بگیریم تا بتوانیم بهترین خرید را داشته باشیم. از دیگر خصوصیات بهترین هود آشپزخانه می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • چراغ فیلتر: در صورتی که هود مد نظر یک هود بدون مجرا است، از یک چراغ نشانگر زمان تعویض فیلتر هود نیز برخوردار می‌باشد تا به شما زمان تعویض فیلتر را یادآوری کند.
  • خاموشی خودکار: بهترین هودهای آشپزخانه پس از استفاده به مدت زمان خاص، به طور خودکار خاموش می‌شوند. این کار به افزایش طول عمر دستگاه و سیستم فیلتر آن، کمک شایانی می‌کند.
  • سنسورهای حرارتی: بهترین هودهای آشپزخانه از یک سنسور حرارتی برخوردار می‌باشند. این سنسورها، مقدار گرمای حاصل از اجاق گاز و بخار غذا را تشخیص داده و فن را به طور اتوماتیک روشن می‌کند.

 

کم صداترین هود آشپزخانه چه هودی است؟

یکی از مشکلاتی که یک هود آشپزخانه ارزان ممکن است با آن روبرو شود، صدای زیاد هود می‌باشد؛ صدای یک هود بسته به موتور آن، می‌تواند زیاد یا کم باشد. بزارید یک نکته را بگویم، هیچ هودی وجود ندارد که صدایی را تولید نکند؛ اگر به صدا حساس می‌باشید، تنها انتخاب شما خرید کم صداترین هود آشپزخانه می‌باشد که معمولاً اینگونه هودها از یک موتور گران قیمت برخوردار هستند. معمولاً کم صداترین هودهای آشپزخانه، هودهای گران قیمت می‌باشند ولی شما می‌توانید یک هود آشپزخانه ارزان را که از یک موتور بسیار باکیفیت برخوردار است و صدای کمی تولید می‌کند را از فروشگاه لوازم خانگی دنیته، خریداری نمایید.

 

عوامل مؤثر بر قیمت هود آشپزخانه

هنگامی که بحث هود آشپزخانه ارزان به میان می‌آید، حتماً باید عوامل تعیین کننده یک هود آشپزخانه را در نظر بگیریم، تا موجه شویم که ارزانی در قیمت به خاطر کیفیت پایین محصول نمی‌باشد، بلکه ممکن است به خاطر عواملی مانند تخفیف، قیمت پایین در فروشگاه، امکانات ساده و … باعث کاهش قیمت محصول شده‌اند. از عوامل مؤثر بر قیمت هود آشپزخانه می‌توان به مدل و برند هود، قدرت موتور و مکش هوا، جنس و ساختار بدنه، نوع فیلتر و تهویه کننده دستگاه و میزان صدای تولیدی هود اشاره کرد؛ درجه کیفی این موارد هستند که قیمت یک هود را مشخص می‌کنند ولی نکته اینجاست که اگر درجه کیفی یک هود در این موارد پایین باشد، به معنای بی‌کیفیت بودن آن نبوده و تنها به معنای یک هود ساده می‌باشد.

 

اجاق گاز رومیزی، مکمل یک هود خوب

حال که قصد خرید یک هود آشپزخانه ارزان ولی باکیفیت را دارید، بهتر است که یک اجاق گاز رومیزی را نیز خریداری نمایید. همانطور که پیش‌تر هم گفتیم، یک هود جهت مکش هوای و چربی حاصل از آشپزی به کار می‌رود، پس می‌توان گفت که یک هود و اجاق گاز، جفت جدایی ناپذیر از یکدیگر می‌باشند. هود یک وسیله مدرن زیبا می‌باشد و اگر یک هود در کنار یک اجاق گاز ساده به کار رود، تنها زیبایی هود و آشپزخانه کاهش می‌یابد؛ اگر به فکر خرید یک هود آشپزخانه ارزان می‌باشید، احتمالاً از آشپزخانه‌ای با ابعاد کوچک برخوردار هستید و یا می‌خواهید پول خود را برای خرید دیگر لوازم به کار ببرید؛ در هر صورت، اگر می‌خواهید هود آشپزخانه شما زیبایی خود را از دست ندهد، بهتر است که یک اجاق گاز رومیزی را خریداری نمایید. برای خرید بهترین اجاق گاز رومیزی، مجموعه دنیته را فراموش نکنید.

مجموعه دنبته علاوه تولید هود آشپزخانه و اجاق گاز رومیزی به تولید سایر تجهیزات آشپزخانه اعم از؛ فر آشپزخانه توکار و روکار و همچنین سینک ظرفشویی می‌پردازد. تمامی محصولات خود را در انواع طرح‌ها و مدل‌ها به شما عزیزان ارائه می‌دهد و  تمامی محصولات خود را با بالاترین کیفیت ممکن تولید می‌کند. برای آگاهی از قیمت محصولات و تنوع آنها می‌توانید با کارشناسان ما تماس حاص نمایید.

 


شماره دفتر دنیته : 02634255135

شماره دفتر دنیته : 02633342135

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *