مقالات

۹ نکته برای بالا بردن طول عمر اجاق گاز رومیزی

افزایش طول عمر اجاق گاز

در این مقاله قصد داریم تا شما را با نکات افزایش طول عمر اجاق گاز رومیزی، آشنا کنیم. اگر قصد دارید تعداد سال‌های استفاده از اجاق گاز رومیزی خود را بالا ببرید، تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.

9 نکته برای بالا بردن عمر اجاق گاز رومیزی

از آنجایی که اجاق گاز رومیزی یکی از وسایل پر کاربرد در آشپزخانه می‌باشد و روزانه در تعداد دفعات بالایی از آن استفادع می‌کنیم، باید نکاتی را برای افزایش طول عمر آن بدانیم. در ادامه به 9 مورد از نکاتی که می‌تواند باعث دوام و ماندگاری اجاق گاز شما شود، اشاره می‌کنیم.

تمیز کردن اجاق گاز رومیزی به صورت مدام و با رعایت اصول

برای این کار سعی کنید، از مواد غیر شیمیایی استفاده کنید. همچنین برای این کار یک روتین خاص در نظر بگیرید که اجاق گاز  دائما تمیز باشد. اگر این کار را انجام دهید، دیگر لکه‌ها به صفحه اجاق نمیچسبد و برای تمیز کردن آن مجبور به استفاده از مواد شیمیایی آسیب رسان نمی‌باشید. همچنین در این راستا، سعی کنید، جلوی سر رفتن غذا را بگیرید تا اجاق گاز رومیزی مداوم کثیف نشود. در نهایت اینکه بعد از هر بار پخت و پز و یا حداقل یک بار در روز با یک دستمال مرطوب، چربی‌ها و گرد و غبار روی صفحه را پاک کنید.

پاک کردن سر شعله‌های روی صفحه اجاق گاز

افزایش طول عمر اجاق گاز

 

اگر سر شعله‌های اجاق گاز کثیف شود و تمیز نشود، به مرور زمان این سر شعله‌ها بسته می‌شوند. در نتیجه این اتفاق قدرت شعله‌های گاز کاهش می‌یابد. برای تمیز کردن سر شعله‌ها، آنها را از روی گاز جدا کنید و به مدت نیم ساعت در محلول آب و سرکه و یا آب و صابون قرار دهید.

در نهایت می‌توانید با استفاده از یک مسواک و یا یک اسفنج برای تمیز کردن مواد سخت باقی ‌مانده استفاده نمایید. پس از آبکشی کامل، سر شعله‌ها را کاملا خشک نمایید و سر جای خود بگذارید.

از مواد شیمیایی قوی برای تمیز کردن اجاق گاز استفاده نکنید

 

ممکن است برخی لکه‌ها اینقدر روی گاز باقی مانده باشند که پاک کردن آنها کار ساده‌ای نباشد. در این شرایط از مواد شیمیایی قوی استفاده نکنید. چرا که باعث آسیب رسیدن به اجاق شما می‌شود. سعی کنید وقت بیشتری را صرف کنید و با محلول آب و سرکه چربی‌ها را تمیز کنید.

این کار باعث افزایش طول عمر اجاق گاز رومیزی شما می‌شود.

مطلب پیشنهادی: جدیدترین اجاق گاز رومیزی

 

سایر مواردی که باعث می‌شود که، طول عمر احاق گاز شما بالا برود، به طور خلاصه شامل موارد زیر است:

  • از قرار دادن ظروف خیلی بزرگ و سنگین بر روی اجاق گاز خودداری نمایید.
  • از ولوم اجاق گاز به خوبی حفاظت کنید.
  • آب را به صورت مستقیم بر روی اجاق گاز نریزید.
  • هود آشپزخانه را در فاصله مناسب از صفحه اجاق گاز قرار دهید.
  • اجاق گاز را در مکانی مناسب قرار دهید.
  • دفترچه راهنمای استفاده از اجاق گاز را به خوبی مطالعه نمایید.

مجموعه دنیته

این مجموعه، بهترین و بزرگترین گروه تولیدی لوازم خانگی در ایران می‌باشد. این مجموعه محصولات متنوعی را تولید می‌کند که همه این محصولات با بالاترین کیفیت  و مناسب‌ترین قیمت ممکن ارائه می‌شوند. محصولات این گروه تولیدی شامل موارد زیراست:

  • اجاق گاز رومیزی
  • هود آشپزخانه
  • فر آشپزخانه
  • سینک ظرفشویی

مطلب پیشنهادی ما: کم صداترین هود آشپزخانه

از بین محصولات ذکر شده، انتخاب هود آشپزخانه ممکن است برای شما مشکل‌تر باشد. چرا که باید هود آشپزخانه با اجاق گاز رومیزی ست باشد. بد نیست در اینجا، این مژده را به شما مشتریان عزیز بدهیم که، مجموعه دنیته هود‌های آشپزخانه را با اجاق گاز رومیزی، به صورت ست با هم طراحی و تولید می‌کند. پس برای خرید بهترین هود آشپزخانه و همچنین سایر تجهیزات آشپزخانه، گروه تولیدی دنیته را فراموش نکنید.

تماس با مجموعه دنیته

در صورت تمایل به برقراری ارتباط با مجموعه دنیته، هم می‌توانید به صورت حضوری و هم به صورت غیر حضوری و از طریق تماس با کارشناسان مجموعه اقدام نمایید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *